“1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü” adlı proqram çərçivəsində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi və "Be Kind” komandasının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində mühazirə, tematik ekskursiya, ustad dərsi kimi maarifləndirici və yaradıcı proqramlar balaca qonaqlara təqdim olunub.
Tədbirin məqsədi xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlarda yaradıcılıq imkanlarının inkişaf etdirilməsi, incəsənətə marağın artırılması və sosial inklüzivliyin təşviq olunmasıdır.
Proqrama qatılan 8-15 yaş arası 20 məktəbli 20 valideynlə birlikdə muzeyin rəngarəng dünyası ilə tanış olaraq Azərbaycan və dünya incəsənətindən ibarət eksponatlar haqqında maraqlı məlumatlar əldə ediblər. Sonda isə məktəblilər ustad dərsində öz rəngli xəyal dünyalarının əks olunduğu rəsmlər işləyiblər.

В рамках программы под названием «1 Июня — Международный день защиты детей» Национальный музей искусств Азербайджана в сотрудничестве с командой Be Kind представил юным гостям познавательные и творческие мероприятия, такие как лекция, тематическая экскурсия и мастер-класс.
Цель мероприятия — развитие творческого потенциала у детей, нуждающихся в особой заботе, повышение интереса к искусству и поощрение социальной инклюзии.
В программе приняли участие 20 школьников в возрасте от 8 до 15 лет и 20 родителей. Они познакомились с красочным миром музея и получили интересную информацию об экспонатах, представляющих азербайджанское и мировое искусство. В завершение школьники приняли участие в мастер-классе, на котором создали рисунки,