Sentyabrın 30-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Azərbaycan təsviri sənəti: klassikadan postmodernizmə” adlı yeni daimi ekspozisiyanın açılışı olub.
Sentyabrın 30-da Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində “Azərbaycan təsviri sənəti: klassikadan postmodernizmə” adlı yeni daimi ekspozisiyanın açılışı olub. Tədbirdə Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Şirin Məlikova, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının sədri, Xalq rəssamı Fərhad Xəlilov, Xalq rəssamı, akademik Ömər Eldarov və Azərbaycan Memarlar İtiffaqının sədri, Əməkdar memar Elbay Qasımzadə çıxış edərək ekspozisiyanın milli incəsənətimizin ötən əsrin 50-ci illərindən başlayaraq 2000-ci illərədək müxtəlif dövrlərini bir araya gətirməsi, rəssam və heykəltəraşların yaradıcılıq yolunu müəllifləri olduqları parlaq sənət nümunələri vasitəsilə təqdim etməsi baxımından xüsusi əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıblar.

On September 30, the Azerbaijan National Museum of Art hosted the opening of a new permanent exhibition titled “Azerbaijani Visual Art: From Classicism to Postmodernism.”
The event was attended by the Director of the Azerbaijan National Museum of Art, Honored Cultural Worker Shirin Malikova; Chairman of the Union of Artists of Azerbaijan, People’s Artist Farhad Khalilov; People’s Artist and Academician Omar Eldarov; and Chairman of the Union of Architects of Azerbaijan, Honored Architect Elbay Gasimzade.
In their speeches, they emphasized the special significance of the exhibition, which unites different periods of national art — from the 1950s to the 2000s — and presents the creative paths of Azerbaijani painters and sculptors through their remarkable artistic works.